Kompletně cihlový dům s pálenou střechou na Brněnsku

Dům navržený Ing. Akad. Arch. Pavel Provazníkem se nachází v jedné z příměstských částí Brna. Ve svém okolí vyniká svým vzhledem i nevšední architekturou. Nosné konstrukce domu tvoří broušené cihly Porotherm tl. 44 cm. Fasáda je řešena jako zateplená provětrávaná s tepelnou izolací na bázi kamenné vlny. Její povrch ukončují kompletně lícové cihly německého výrobce. K červené fasádě domu byla kontrastně zvolena černá střešní pálená krytina Tondach s obchodním názvem Románská 12 s lesklou glazurou Amadeus. Okna jsou dřevěná.

Majitel domu, pan Libor, ke spolupráci s architektem dodává: „Přiznám se, že se mi přírodní materiály vždy líbily. Postavil jsem tedy cihlový dům se zateplenou provětrávanou fasádou z lícových cihel. Zejména fasáda a střecha mě oslovily svojí absolutní bezúdržbovostí, a tím, že jejich vzhled bude navěky neměnný. Spolupráce s panem Arch. Provazníkem byla výborná a s jím navrženým konceptem domu jsem se absolutně ztotožnil.

O ateliéru

 "Ateliér Provazník" založil Ing. Akad. Arch. Pavel Provazník se svojí ženou v roce 1992. Ti své bohaté zkušenosti ze své práce v projektové organizaci Potravinoprojekt dále využívali pro navrhování staveb pro tento obor.   Mimo pivovarů, sladoven, stáčíren minerálních vod, mlékáren a konzerváren ateliér postupně projektoval i další velmi zajímavé stavby - správní budovy, laboratoře, farmu pro chov koní, termální lázeňský bazén, restaurace, obchody, interiéry a navrhoval i krajinné úpravy. Samostatnou kapitolou jsou pak rodinné domy, chaty a chalupy.

Ivo Románek

Galerie:

Další projekty architekta

Ing. Akad. arch. Pavel Provazník

Narodil jsem se 28. 8. 1947 ve Vyškově. První léta života jsem strávil v Dačicích a ve Žďáru nad Sázavou, kde jsem dokončil 8. třídu ZŠ. V roce 1961 jsme...

Cihlový dům - realizace

Přírodní materiály se mi vždy líbily

Postavil jsem proto cihlový dům s pálenou střechou, říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny pokrývačský mistr, pan Libor Urbánek. Odborníci...

© 2018 ArchTV