Viega nabízí technickou preciznost a výjimečný design

Společností, která na náš trh dodává řadu instalačních systémů pro koupelny a WC, je renomovaná německá firma Viega. I ta se třetí březnový týden vypravila do Frankfurtu nad Mohanem, kde probíhal veletrh ISH 2017, jedna z nejvýznamnějších odborných akcí na světě zabývající se problematikou instalací, sanitární techniky, vybavení koupelen, tepelné techniky, klimatizací, vzduchotechniky a obnovitelných zdrojů energií. 

Společnost Viega opět po dvou letech představila celou řadu nových produktů a inovací, díky kterým potvrdila svou technickou a estetickou kompetenci jednoho z předních výrobců systémů v oblasti technického zabezpečení budov.  

Nové bezdotykové ovládací desky Visign for More a Visign for Style
Zájemcům o výstavbu rodinných domů byly představeny nové bezdotykové ovládací desky splachování Visign for More 105 sensitive a Visign for Style sensitive, které díky výjimečnému zpracování a elegantnímu minimalistickému vzhledu byly již před konáním veletrhu oceněny vyznamenáním „Design Plus powered by ISH 2017“. Jejich design ladí s nejnovějšími trendy a zároveň působí nadčasově. Ovládací deska řady Visign for Style je navíc v nabídce za velmi příznivou cenu.

Hygienická tableta pro čistění WC přímo do splachovací nádržky
Viega vyslyšela přání zákazníků, kteří by rádi umisťovali hygienickou tabletu místo na kraj WC mísy přímo do nádržky. Ovládací deska splachování Style 10 byla proto upravena a dovybavena magnetickým mechanismem, díky kterému lze desku snadno a rychle vysadit a po vložení hygienické tablety do vodní „kapsy“ zpět nasadit. Toto řešení lze využít prozatím jen u řady ovládacích desek Style 10, v brzké době však bude možné tuto inovaci aplikovat také na další designové řady.

Škrtící ventil
Zajímavým prvkem, který zajistí úpravu splachování je škrtící ventil. Většina moderních designových toalet postrádá kvůli maximální hygieně a čistotě splachování dutý splachovací kruh (tzv. Rimfree), který vodu při větším tlaku vody splachování zadrží. Proto vznikl tento výrobek, který se vloží do odtokového ventilu uvnitř nádržky a následně reguluje průtok vody tak, aby nedocházelo k úniku vody přes okraj Rimfree WC mísy.

Odtokový sprchový žlábek
Nové řešení odtoku u sprchového žlábku Viega Advantix Vario do stěny je novinka, která se na českém trhu nabízí již půl roku a přichází tak do širšího povědomí veřejnosti. Zajímavostí tohoto odtokového žlábku je, že ze svislé stěny zabírá pouze 25 mm. Veškeré technické zařízení systému se pak odehrává v podlaze, což je největší výhodou. Mezi další kladné vlastnosti můžeme zařadit variabilitu délky, která je možná od 30 až po 120 cm či jeho jednoduché a hygienické čištění. To probíhá pomocí hadříku nebo čistícího kartáče.

Pavla Poznarová

Galerie:

© 2018 ArchTV