Projekt Parkville Apartments

Projekt Parkville Apartments nasadil vysokou laťku pro současné rodinné bydlení v Bratislavě. Návrh tvoří 87 luxusních bytů v 10 prvotřídních rodinných vilách s unikátním výhledem na město směrem na Bratislavský hrad. Vily se nachází v parku a jsou citlivě včleněny do přírodního okolí vrchu Koliba. Každá vila je pečlivě navržena a do detailu propracována. Mezi byty jsou jednopokojové byty se soukromou zahradou i luxusní čtyřpokojové střešní byty s velkolepými balkóny a střešními terasami.

Zástavba má jedinečné postavení v oblasti udržitelného designu na Slovensku a zahrnuje: vysoce izolované opláštění budov, maximální prosklení jižní a západní fasády, zelené střechy, využití přírodního dřeva a místního kamene a recyklaci odpadních vod pro zavlažování okolního parku. Veškerá parkovací místa se nachází pod zemí, takže okolí projektu poskytuje dostatek zeleně i prostoru pro dětské hry.

Architektonický návrh: tým Jestico + Whiles pod vedením Seana Cliftona
Developer: Orco Property Group
Realizace: 2007 – 2008
Ocenění: 2009 Stavba Roka, 2008 CiJ Awards

Galerie:

Sean Clifton

Sean Clifton vystudoval architekturu ve Velké Británii, odkud se v roce 2001 přestěhoval do Prahy, aby zde převzal vedení britsko-české architektonické kanceláře Jestico + Whiles.

Pražské studio bylo založeno v roce...

© 2018 ArchTV