Rezidence Sacre Coeur 2 - poklad mezi byty

V průběhu posledních několika desetiletí vznikla po světě celá řada výjimečných budov. Jedinečné jsou svým tvarem, finanční nákladností, velikostí, technologickou složitostí výstavby, svou futuristickou povahou a mnoha dalšími hledisky. Dnes už velmi běžnou, ve srovnání s výše uvedenými technologickými raritami, je výstavba budov na pozemcích, pod nimiž probíhají tunely či tubusy. Jsou to různé rezidenční stavby v Londýně či Paříži, pod kterými probíhá trasa podzemního metra, osobní doprava či vede vlaková trať.

V České republice zdaleka není tolik příkladů těchto technologií jako ve světě. Společnost SATPO  již jednu zkušenost z oblasti přípravy a řízení výstavby s použitím high-technologií získala při výstavbě Rezidence Sacre Coeur v roce 2009 a přirozeně navazuje s novým projektem nad pražským Smíchovem v sousedství malebného parku, který nově budované rezidenci Sacre Coeur2 propůjčil i jméno.

V místě původní prvorepublikové zástavby vznikla díky stavbě Strahovského tunelu od roku 1985 proluka, která nabourala Hřebenkám se všemi doprovodnými negativními rysy status luxusní čtvrti. Rezidenční projekt Sacre Coeur2 představuje neopakovatelnou příležitost nadčasového bydlení v bezprostřední blízkosti historického centra Prahy i vrchu Petřína. Nachází se v jižním svahu pod rezidenční čtvrtí Hřebenky, pár minut pěšky od Kinského zahrady, Nového Smíchova a malostranského Újezdu.

Plánovaná novostavba, obklobená ze severu ulicí  Holečkova, na jihu Grafickou, na východě Kobrovou a na západní straně Kmochovou, zrekultivuje a zároveň dotvoří okolí, stane se přirozenou dominantou této lokality.

Rezidence Sacre Coeur2 je architektonicky unikátní bytový dům, který splňuje všechny předpoklady současné moderní architektury. Úžasné výhledy, špičkové standardy, vzdušná architektura, bezpečnost a respektování soukromí, to vše nabízí tato výjimečná a exkluzivní novostavba  s půdorysem podkovy a šesti vchody, která má celkem 6 nadzemních podlaží. Ve dvou podzemních podlažích budou umístěny sklepy a celkem 109 parkovacích stání s výjezdem z  Kobrovy ulice. Parkovací stání ještě doplní 19 venkovních míst. Sacre Coeur2. nabízí k výběru tři různé typy rezidenčních jednotek v cenové relaci od 2,9 milionů do 34 milionů korun. Vedle limitované nabídky 8 loftů, umístněných v prvních dvou patrech, zde bude celkem 72 apartmánů zabírajících třetí až páté patro o velikosti 1+kk až 5+kk a 5 luxusních penthousů přímo na střeše objektu.

Byty v Sacre Coeur2 vynikají jedinečností navržených dispozic. Filosofií společnosti SATPO je, že největší luxus je prostor a proto navrhuje moderní a především prostorné místo k životu, plné světla a zajímavých řešení. Nemluvíme o penthousech a mezonetových loftech, hovoříme o standardních bytech, které svou kvalitou a koncepcí s oddělenou obývací a privátní zónou převyšují většinu konkurenčních projektů. Každá obývací zóna má vlastní WC s umyvadlem, což jistě ocení nejen majitelé bytu, ale i hosté. Prostorově velkorysé ložnice, dětské pokoje a další místnosti se nacházejí v privátní zóně bytové jednotky. Byty 3+kk a 4+kk mají ve standardním provedení 2 koupelny, jedna je vždy součástí ložnice rodičů. Každý z bytů v Sacre Coeur2 má u vstupu umístněnou šatnu nebo prostor pro vestavěnou šatní skříň, nechybí ani technická místnost pro pračku a úložný regálový systém. Večerní atmosféru pak podtrhuje možnost příjemného posezení na balkoně či terase.

Fenoménem, který v sobě skrývá vášeň a styl, jsou dvoupodlažní lofty. Bezesporu představují zhmotnění volnosti a prostorové svobody, kde se opravdu meze nekladou. Kromě pozoruhodných výhledů boří tento projekt zavedený mýtus o loftovém bydlení jako záležitosti bohémů, vyznávajících nekonformitu. Sacre Coeur2 svými lofty dokazuje, jak může být podobný druh bytů příjemný i pro rodiny s dětmi, zejména co se týče trávených chvil na zahrádkách, které náleží ke každému mezonetu. Samozřejmostí je vysoký standard vnitřního uspořádání bytů, kde obývací pokoje s impozantní výškou stropu více než pět metrů nabízejí potřebný "vzduch" i pohled daleko přes Vltavu, zatímco ložnice jsou orientovány do klidové zóny vnitřního atria. 

Vily se střešní zahradou a terasami představují penthousy. Jsou nepopsaným listem, otevřeným prostorem, na kterém si klient s interiérovým architektem může navrhnout téměř cokoliv. Samozřejmostí je příprava pro krb, jacuzzi na terase, velkorysé úložné prostory, počet parkovacích míst dle potřeby, prioritní předvolba výtahu pro jízdu dolů. Kreativitě meze neklademe, naopak jsme připraveni kdykoli vyslechnout přání klientů. Součástí koncepce každého z pěti penthousů je velkoplošné prosklení interiéru, které nabízí majitelům panoramatické výhledy na Prahu a zároveň dodává interiéru nebývalou vzdušnost a světlost. Každá ze střešních vil má prostornou terasu v rozloze od 190 m2 do 374 m2, která je ideálním místem na posezení nebo večeři pod širým nebem.

Standardy Sacre Coeur2 byly vybrány tak, aby při zařizování nového domova podpořily kreativitu budoucích majitelů. Preferovali jsme čistotu designu, funkčnost, kvalitu a pověst dodavatele. Příkladem jsou koupelny a toalety kompletně zařízené špičkovými zařizovacími předměty značky Villeroy & Boch. Byty jsou vybaveny klimatizací, celoplošným podlahovým vytápěním a kvalitními dřevěnými masivními podlahami. Součástí standardů jsou moderní technologie jako optická síť, zabezpečující příjem televizního a datového signálu pro vysokorychlostní internet, satelit či možné napojení na kamerový systém. Interiéry bytových jednotek jsou laděné do světlých tónů, aby klienti měli možnost doplnit interiér širokou paletou nejrůznějších barev. Našim klientům jsme připraveni vyjít maximálně vstříc v požadavcích na individuální úpravy.

Velkou pozornost věnujeme také bezpečnosti, a proto společné prostory a okolí budovy Sacre Coeur2 hlídá kamerový systém. V přízemí, u vstupu do budovy, je umístěna nonstop recepce s majordomem, na kterého se rezidenti mohou obrátit s žádostí o zajištění běžných nákupů, pohlídání dětí, vyvenčení čtyřnohých miláčků apod. Sto lidí, sto názorů, jeden standard, ale tisíc možností.

Pražský Sacre Coeur nebude nikdy poutním místem jakým je stejnojmenná basilika na vrcholu pařížského Montmartru, výhled však nabízí podobný a bydlet se tam… bude kupodivu ještě lépe.

Základní údaje o projektu:
Společnost SATPO, ke dni 24.3. 2014, předala stavební společnosti METROSTAV, a.s., stanoviště pozemku pro výstavbu rezidenčního projektu Sacre Coeur2 a byly zahájeny stavební práce. 

Kolaudace:
plánovaná na 3.Q. 2015

Předání bytových jednotek klientům:
plánováno na 1. Q. 2016.

Architekt
SCHINDLER SEKO ARCHITECTS

Generální dodavatel stavby
METROSTAV, a.s.

Dispozice a velikost bytů:
5 penthousů  s výměrou od 165 až do 255 m2
8 loftů s dispozicí od 2+kk do 6+kk a výměrou od 77 do 224 m2
72 apartmánů s dispozicí od 1+kk do 5+kk a výměrou od 34 do 182 m2

Ceny bytů
nejlevnější bytová jednotka 1+kk s výměrou 34 m2 stojí 2.990.000 CZK
nejdražší penthouse s velikostí 255 m2 se nabízí za cenu 33.890.000,- CZK.

Standard projektu a bytových jednotek
kompletní přehled standardů objektu: http://www.satpo.cz/projekt/sacre-coeur-2-1/objekt
kompletní přehled standardů bytových jednotek: http://www.satpo.cz/projekt/sacre-coeur-2-1/jednotky

Předpokládaná celková investice
760 Mio  CZK

Financování
hlavní investor -  společnosti SATPO

Další plánované etapy, projekty
RSC III (dům pro seniory): má územní rozhodnutí (ÚR) a podanou žádost o stavební povolení
RSC IV: má územní plán,  nemá ÚR 

Galerie:

Interiér:

Ing. arch. Jan Schindler

1968 narozen v Západním Berlíně
1986-1992 studium na Fakultě architektury ČVUT Praha
1992-1997 spolupráce s architektonickými kancelářemi v Berlíně (Prof. Baller, Baumann, Takenaka)
1995 členství v německé...

Ing. arch. Ludvík Seko

Ing. arch. autorizovaný architekt
1967: narozen v Praze
1986-1992: studium na Fakultě architektury ČVUT Praha
1992-1997: spolupráce s architektonickými kancelářemi v Praze (Špaček, Jestico & Whiles, Collingwood)
1997: založení...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého