Triangle – fantastický bytový soubor s výhledem na Hradčany!

Jako vystřižený ze žurnálu! Tak by se dal v krátkosti charakterizovat nyní dokončovaný rezidenční projekt s názvem Royal Triangle, který vyrůstá na okraji pražské prestižní čtvrti – Střešovice.

Jeho předmětem je výstavba celkem osmi vila domů, v nichž je situováno přibližně 200 nadstandardních bytových jednotek o velikosti 2+kk až 4+kk.

Projekt vznikl „v dílně“ studia Schindler Seko Architekti a pro developerskou společnost BPD Development jej realizuje pražská stavební společnost Hinton. Soubor na první pohled zaujme soudobou moderní architekturou, k níž přispívá i zvolená skladba materiálů. Zcela nekonvenčně jsou řešeny zejména fasády vila domů.

Pro jejich ztvárnění byly na základě požadavků architektů vybrány dle vzorků cihelné pásky výrobce Feldhaus Klinker - R 763 vascu perla ve dvou odstínech. Šedočerná (antracit) a čistě bílá.  Pásky plochám fasád výrazně dominují a dodávají obytnému souboru punc originality. Celkově zde bylo použito celkem 4900m2 těchto obkladových pásků a 19 000 ks rohových prvků. Pro spárování byla použita tmavošedá spárovací hmota. Společně s dodávkou cihelných pásků a spárovacích hmot kompletní realizaci obkladů fasád domů zajišťovala společnost Lipea.

Jak je z našich záběrů zřejmé, noví obyvatelé souboru zde získají nejen nový byt, ale skutečné místo pro život.

Ivo Románek

Galerie:

Další projekty architekta

Ing. arch. Jan Schindler

1968 narozen v Západním Berlíně
1986-1992 studium na Fakultě architektury ČVUT Praha
1992-1997 spolupráce s architektonickými kancelářemi v Berlíně (Prof. Baller, Baumann, Takenaka)
1995 členství v německé...

Ing. arch. Ludvík Seko

Ing. arch. autorizovaný architekt
1967: narozen v Praze
1986-1992: studium na Fakultě architektury ČVUT Praha
1992-1997: spolupráce s architektonickými kancelářemi v Praze (Špaček, Jestico & Whiles, Collingwood)
1997: založení...

Triangle - realizace

Fasádu komplexu Triangle tvoří lícové cihly a pásky Lipea

Lícové cihly a pásky jsou výrazným architektonickým oživením nejen ve výstavbě rodinných domů, ale také v rámci bytové či občanské výstavby...

© 2018 ArchTV