Byt ve Zborovské ulici

Byt ve Zborovské ulici je umístěn v podkroví secesního domu. Dispozičně je řešen jako otevřený mezonet 2+kk s terasou. Původní dispozice se zásadně neměnila, pouze se rozšířil obytný prostor v horním patře a to vybouráním malé koupelny a krbu.

Byt byl původně vybaven masivním schodištěm a kazetovou MDF podlahou. Vše doplňovalo obložení stěn vč. úložných prostor v rustikálním stylu.

Zadáním bylo byt prosvětlit, sjednotit, dispozičně vhodně upravit a více propojit s terasou. Byt je určen na krátkodobý pronájem, a proto nebylo potřeba řešit větší úložné prostory. Solitérní nábytek byl vybrán s poukazem na klasickou formu českého retro nábytku. Celý byt propojují jednoduché industriální prvky. Hlavní důraz je montovaného schodiště a navazující podesty, které nahradilo původní masivní dvouramenné schodiště.

Barevný akcent dodávají obrazy od Martina Feri a výtvarnice Michaeli.

Stavební část zahrnovala bourací práce, úpravy rozvodů elektroinstalace, výměny podlah, SDK podhledy a demontáže schodiště a vestaveb. Veškeré podlahy byly sjednoceny v provedení masiv dub olej vč. nových schodnic pro výstup na terasu.

Vybouraný prostor v horním podlaží slouží jako ložnice s výhledem na terasu. Terasa byla vybavena novým povrchem a elektroinstalací. Je situována tak, aby byl maximálně využitý výhled na Hradčany a Petřín.

Návrh a realizace: Ivana Šustrová
Ateliér: DESIGNIST
Spolupráce: Erika Táborská
Projekt + realizace: 2016
Užitná plocha: 83m2
Foto: Tomáš Dittrich

Galerie:

Ivana Šustrová

Vzdělání:
2007 - 2010 KLC -School of Design
BA (Hons) Interior Design validated by the University of Brighton UK
2004 – 2005 Alpha Beta College Austrálie
1999 – 2000 Stratford-u-Avon...

Copyright ArchTV 2022 & HARO Czech - web pro každého