Restaurace YAMI v Praze

Návrh a realizace: Ivana Šustrová
Ateliér: DESIGNIST, Hezkey s.r.o.
Spolupráce: Jakub Heidler
Generální dodavatel stavby: DEKBET
Projekt + realizace: 2015 – 2016
Užitná plocha: 135m2
Foto: Tomáš Dittrich

Restaurace se nachází v rekonstruované  pasáži Dlouhá na Praze 1. Jednotka byla přebrána ve stavu shell/core, s ponecháním části původní podlahy terrazzo, která je památkově chráněná.

Interiér vychází ze zaměření restaurace na podávaná jídla v japonsko/korejském stylu. Jídlo se částečně připravuje před zákazníkem na otevřeném baru, kde si zákazník volí výběr surovin. Restaurace přes den funguje jako bistro a ve večerních hodinách jako klasická restaurace.

Interiér je rozdělený na dvě části:

Hlavní jídelní část
Řešená v jednoduchém stylu, kde se klade důraz na servírované jídlo. Materiály jsou vzdušné, světlé v přírodním dekoru. Podlaha je doplněním původního terazza v šedo-bílé kombinaci s tmavě červeným rámem. Dekor je geometrický, jednoduchý, čitelný a stále se opakující ve vertikální poloze – tzn.na obkladech stěn, na obkladech baru, výplních stavebních otvorů a dále jako plastické výřezy na posuvné dveře. Typový nábytek TON doplňuje jednoduchost a účelnost celého prostoru. Většina instalací včetně vzduchotechniky je rozvedena po stropě, který je zakrytý jednoduchým plaňkovým rastrem ve dvou úrovních.

Salonek – horní část
Salonek nabízí více soukromí a uzavřený prostor. Jednoduchost prostoru zůstává stejně jako ve spodní části restaurace, ale pro povzbuzení chuti je volena červená barevnost podlahy. Kvůli odlišení vrchní části je na jedné stěně zvolena ruční malba sakury tuší, která je doplněná o 3D efekt okvětních listů.

Vytápění: UT + vzduchotechnická jednotka

Subdodávky:
- Truhláři: Devoto
-
Stavba: Dekbet
- Osvětlení: BULB

Galerie:

Ivana Šustrová

Vzdělání:
2007 - 2010 KLC -School of Design
BA (Hons) Interior Design validated by the University of Brighton UK
2004 – 2005 Alpha Beta College Austrálie
1999 – 2000 Stratford-u-Avon...

© 2018 ArchTV